Перголи ідеально поєднують в собі функціональну практичність використання і універсальну простоту виготовлення. Такі садові конструкції захищають від літньої спеки і виступають в якості основи для квітучих рослинних композицій. Крім того, цей дизайнерський елемент допомагає зонувати присадибну ділянку.

Однак, незважаючи на різнобічну функціональність, перголи не є особливо популярним елементом серед малих архітектурних форм. Але це не означає, що вони у чомусь поступаються іншим конструкціям, які використовуються у вертикальному озелененні. Просто найчастіше ми звикли використовувати для плетіння традиційні конструкції. Попри всю різноманітність конструкцій їх виконання є доступним практично для будь-якого домашнього майстра, так як каркас для плетіння може бути різної конфігурації і висоти, все залежить від індивідуальних переваг і побажань. Правильний підхід до проектування і грамотний підбір квітучого рослинного матеріалу в результаті подарує прохолоду в літню спеку. По суті, пергола складається з несучого каркаса, а стіни і дах виконуються із зелених насаджень, тому подібний конструктивний елемент ідеально буде гармоніювати з будь-яким ландшафтом.

Вертикальне озеленення допомагає економити просторову площу, тому цей універсальний прийом дуже часто використовується на невеликих присадибних ділянках, які потребують зонування. Безумовно, такі квітучі каркаси здатні урізноманітнити будь-який ландшафт і зробити його більш привабливим. Завдяки великим конструкціям можна конструктивно або стилістично об'єднати кілька житлових будівель, створивши зелений коридор. Традиційно перголи використовують для прикраси садових доріжок, при зонуванні присадибної території, декорують ними вхідні групи. Дуже ефектно виглядає конструктив, коли перголу використовують в якості основи для садових гойдалок.

Не варто забувати, що такі помітні споруди повинні гармоніювати з будинком і іншими садовими прибудовами як за матеріалом, так і по дизайнерському оформленню. Щоб пергола поєднувалася з іншими житловими об'єктами, її необхідно виконувати в тій же кольоровій гамі. Для дерев'яних споруд важливо, щоб опори були надійно заглиблені в землю, всі деталі обов'язково обробляються захисними просоченнями. Для збереження цілісності дерев'яної конструкції доцільно використовувати деревину, яка на стадії виробництва пройшла обробку під тиском.