Для того щоб створюють в саду затишок, гармонію, та й просто, щоб в ньому було приємно перебувати, необхідно докласти зусиль, вкласти свої сили, так як не говори, все одно доведеться добре попрацювати. І озеленення ділянки вважається найбільш трудомістким етапом на шляху до створення красивого і доглянутого саду.

Перший етап - вивчення місцевості, створення індивідуального або особливого проекту з озеленення ділянки. Потім починається підготовка території до озеленення.

Грунтується план озеленення на наявних або обраних для закупівлі посадочних матеріалах. У спеціалізованих магазинах можна знайти звичайні і рідкісні рослини - деревні рослини, багаторічники, розсади однорічних культур. Тобто, можна за допомогою створювати справжній витвір мистецтва.

Не можна однозначно говорити, як проводиться озеленення території, оскільки це буде залежати від обраних для посадки матеріалів. Наприклад, якщо ви хочете, щоб озеленення ділянки було по всій території, то необхідний буде газон. Якщо ж ви сторонник екзотичних тем, а також віддаєте перевагу мінімалізму, то вашому саду більше підійдуть скельні камені, блідо-зелені рослини без газону, тобто, холодна культура, відповідна під ваш характер і звички.

Важливо пам'ятати, що відразу ви не отримаєте закінчений вигляд вашого саду, адже деяким культурам потрібно підрости, а інші повинні прижитися. Важливо також ретельно доглядати за обраними рослинами, створювати їм такі умови, в яких вони звикли перебувати, особливо, якщо ви замовляли рідкісні рослини з інших країн.

Потрібно також своєчасно підстригати рослини, газон, доглядати також і за камінням, адже ландшафтний дизайн створювався з метою зробити ваш сад красивим надовго, тому потрібно докласти максимум зусиль, щоб зроблений ландшафт довго зберігав первісний вигляд.