Схили або пагорби можуть стати найбільш привабливою частиною вашої ділянки, принаймні, коли ви склали план по їх озелененню та створенню на них штучного ландшафту. Зрозуміло, ви можете зіткнутися з різними труднощами в реалізації цього проекту, але при правильному плануванні такої ділянки, ви можете втілити на ньому свою мрію.

При реалізації проекту озеленення слід врахувати три речі:

  1. Потрібно захистити схили;
  2. Розробити дизайн, який найкраще підійде під ваш смак;
  3. Визначити метод зрошення, необхідний для обраного дизайну;

Захист ґрунту

Першою проблемою, яка часто виникає при роботі з ділянкою, мають підйоми і спуски, стає міцність грунту. Якщо грунт не пов'язаний, і не дуже щільний або має місця скупчення або швидкого проникнення води, то з ним можуть виникнути великі неприємності, такі як зсуви. Щоб уникнути подібних неприємностей можна виконати наступні роботи:

  1. Встановити підпірну стіну, яка буде утримувати бруд позаду або навколо сповзаючої ділянки.
  2. Використовувати плити або камінь для мощення, щоб покрити частину схилу. Їх потрібно укладати таким чином, щоб вода могла вільно стікати навколо, тобто їх не можна укладати встик.
  3. Насадити дерева або чагарник з глибокою кореневою системою, і захистити грунт, зв'язавши шари землі.

Ви можете використовувати один або відразу декілька перерахованих вище методів для зміцнення схилу. Їх вибір залежить від дизайну схилів, терас, або пагорбів, присутніх у вашому ландшафті. Використовуючи рослини, ви краще пов'яжете грунт, і невеликі дерева і чагарники будуть найбільш підходящими. Для цього підійдуть кущі троянд, смородина, лози, виноградник або кизил. Також вибір рослин буде залежати від вашого регіону, але вибирати потрібно дерева і чагарники з глибоко проникаючими коренями.

Проектування схилу

Після того як ви з'ясуєте, що вам потрібно для того, щоб ваш ландшафт нікуди не зрушив, можете починати планування. Згрупуйте всі або деякі з ідей, запропонованих раніше, додайте їх в загальний план і почніть малювати. Ваш малюнок не повинен бути бездоганним або красивим, лише грубим начерком того, що ви уявили.

Створюючи дизайн ділянки, варто тримати в голові розмір кожної рослини і інших матеріалів (таких як камені або декоративні елементи), які ви додасте в ландшафт. Непогано буде додати ділянки декоративного газону в тих місцях, де ви не можете уявити, що там розташувати, але які все одно повинні мати гарний вигляд. Декоративний газон або покриття грунту позбавлять ці ділянки від бур'янів, які набагато складніше видаляти на схилах.

Для прикраси заднього фону вашого схилу можна використовувати невеликі деревця та кущі, такі як бузок і невеликі ялівці. У міру просування дизайну вниз по схилу, використовуйте посухостійкі рослини, типові для вашої місцевості, так як вода буде стікати вниз по схилу і минати коріння. На нижній частині схилу додайте швидкозростаючі різнокольорові покриття для ділянок, на які в першу чергу падає погляд.

Підказки по поливу ґрунту на схилах

Для ділянок на схилах потрібно використовувати проточное зрошення, а не розбризкувачі, робота яких призводить лише до змочування верхнього шару. При проточному зрошенні, вода проникає глибоко в землю і повільно стікає, зберігаючи грунт від зрушень. Щоб визначитися з довжиною зони змочування, потрібно провести тест. Для похилих схилів або похилої площини, можна дозволити воді стікати близько 20 хвилин, а для крутого схилу слід збільшити цей час до 40 хвилин.

Коли ви закінчите з плануванням канав, потрібно визначитися зі зволоженням окремих рослин. Якщо ви не хочете бачити калюж на землі або заболоченого грунту, потрібно пускати воду в достатній кількості, щоб земля біля рослин була лише злегка вологою. Визначившись з надходженням води, подбайте і про можливість установки перегородок для дощових днів, щоб не мати проблем з ерозією грунту.

Після завершення всіх робіт по іригації, останнім штрихом можна додати кілька майданчиків, мощених каменем, щоб на них розставити горщики з однорічними рослинами. Таким чином, ви зможете завжди додати кольору в ваш прекрасний сад на схилі.