Інтер'єр приміщення, не залежно житлове воно чи офісне, завжди виглядає не доповненим, одноманітним, якщо немає живих квітів. Кімнатні рослини в приміщенні створюють своєрідну атмосферу затишку і комфорту.

Озеленення житлового будинку або офісу, вимагає уважного вивчення і підбору, так як не всі квіти підходять в будь-яке приміщення, і не до всіх стилів і інтер'єрів. Щоб підібрати правильно кімнатні квіти, необхідно звернутися до фахівця з фітодизайну, який розповість як правильно і з користю озеленити і доповнити інтер'єр, при цьому квіти можуть бути чутливі і вимогливі до тєї чи іншої обстановки. Так в різних кімнатах різна ступінь освітлення різне призначення, тому квіти повинні підбиратися ретельно.

Рослини сімейства суккулентні не найкраще дизайнерське рішення для будь-якої житлової кімнати, так як всі рослини з шипами не естетично вписуються як прикраса, суккулентами обзаводяться любителі, так само їх частіше встановлюють біля електронних приладів, для поглинання випромінювань що виділяються електроприладами.

Для дитячої кімнати цікавим рішенням будуть рослини сімейства цитрусових. Само по собі деревце має привабливий вигляд, який дасть можливість розігратися дитячій фантазії, так само цитрусові чудово очищують повітря. Так само мило і естетично виглядають в дитячій фіалки, бегонія, цикламен, кала, сансевієрія, папороть. Окрім краси, кожна рослина має свою функцію по насиченню кисню і поглинання вуглекислого газу, і очищення повітря.

Для кухні, найбільш прийнятними варіантами будуть: антуріум, сансевьера, хлорофітум, герань, бамбук. Так само кухонні підвіконня прикрасять композиції з декількох рослин з декораціями в кашпо. Для любителів садівників, на кухні можна виростити зелень, яку можна надалі використовувати.

Для вітальні чудовою прикрасою стануть орхідеї, які досить гарні і в той же час примхливі, тому в вітальні орхідеї будуть служити прикрасою і знаходитися на самоті. Прекрасним доповненням вітальні стане монстера, створить вид зеленого куточка. Кут вітальні можуть прекрасно прикрасити бамбукові палички в вазі, а різновид фікуса створить гостинну обстановку.

Грошове дерево підійде в будь-яку кімнату, так як вважається, що воно забирає негативну енергію і привертає в будинок багатство. У коридор разом з геранню можна поставити хлорофітум, спатифиллум, сансевієрію. Квіти сімейства бамбукові, а так само драцена і юка, як і грошове дерево, прекрасно підійде в будь-який куточок будинку, і доповнять будь-який стиль інтер'єру.

У спальні доцільніше підібрати місце для таких квітів як кала, цикламен, бегонія, а так само інші квітучі яскраві квіти які будуть радувати погляд. Яскраві разові, помаранчеві, червоні квіти благотворно і позитивно впливають на емоційний стан, тому самі підходлящі квіти, для спальні створюють настрій на весь день. Хлорофітум в спальні буде не тільки виглядати як пальма, але і працювати всю ніч, очищаючи повітря.

Список, підходящих квітів по кімнатах значно більший, тому при виборі рослини, до якого-небудь інтер'єру, обов'язково знайдуться ті які підійдуть. Будь-які квіткові композиції, які були складені з любов'ю і душею зможуть прикрасити будинок. Догляд, який потрібен для зелених прикрас, так само важливий, так як необхідно враховувати кількість квітів в співвідношенні з квадратурою кімнати, так як кімнатним рослинам може бути недостатньо світла, вологості.